Dřevo je oblíbený stavební materiál, protože má celou řadu předností a výhod oproti jiným materiálům: dostupnost, snadná výroba a opracovatelnost, vysoká pevnost v tahu a tlaku, malá objemová hmotnost a celou řadu dalších. To a mnohem více předurčuje dřevo k tomu, aby se stalo stavebním materiálem číslo 1.

RD-Unhost

Moderní a ekologické

Současný trend staveb s velkým podílem tradičního a ověřeného dřevěného materiálu je patrný. Dřevo je šetrné k životnímu prostředí a ve všech fázích výroby je k jeho zpracování potřeba poměrně malé množství energie. Současně jde o obnovitelnou surovinu, která se dá snadno biologicky likvidovat. To snižuje jak pořizovací náklady, tak i náklady na likvidaci.

Ve stavebnictví se nejčastěji používá dřevo smrkové, borovicové, modřínové, bukové a dubové. A to jak v surové a nepatrně opracované podobě, tak i pečlivě opracované do těch nejmenších detailů.

Suchá technologie výstavby a její výhody

Suchá technologie výstavby s pomocí dřeva umožňuje racionálně využít pracovní sílu po celý rok. Tím se podstatně zkrátí doba samotné výstavby a tím i čas, za který je možné vložené finanční prostředky investora krýt plnohodnotným a obchodovatelným stavebním dílem.

Současně se při suché technologii výstavby snižuje stavební odpad, který lze snadno likvidovat snadno, s nízkými náklady a bez dalšího zatěžování životního prostředí.

Další výhody dřevostaveb

  • Výborné tepelně izolační vlastnosti = úspora nákladů – Díky sendvičové konstrukci obvodových stěn mají dřevostavby jen nízké tepelné ztráty. Je to dáno tím, že vnější plášť budov má vysoký tepelný odpor. Stavby ze dřeva proto spotřebují jen málo energie na vytápění.
  • Rychlá výstavba – V porovnání s klasickými zděnými stavbami je dřevostavba hotová podstatně rychleji – za pár týdnů už lze bydlet! Navíc lze tímto způsobem stavět i v zimě, odpadají tak zdlouhavé technologické přestávky.
  • Odolný materiál – V současnosti je na trhu k dispozici nepřeberné množství ochranných prostředků, které maximálně sníží riziko napadení dřeva hnilobou nebo škůdci a zvýší požární odolnost staveb. Dobře provedené stavby na bázi dřeva tak mohou být vysoce odolné a poskytnou kvalitní a příjemné bydlení.
  • Nekonečné možnosti při stavbě – Dřevo lze velmi snadno tvarovat, jednoduše spojovat, snadno se s ním pracuje. Díky těmto jedinečným vlastnostem lze popustit uzdu fantazii při navrhování stavby. Ze dřeva lze postavit téměř cokoli!
  • Příjemné vnitřní klima – Z hlediska vnitřního klimatu jsou stavby na bázi dřeva velmi vhodné pro alergiky, ale nejen pro ně. Příjemný, zdravý vzduch uvnitř dřevěných budov ocení všichni, kdo jej jednou okusí.
  • Více vnitřního prostoru – Obvodové a příčkové stěny jsou při zachování stejných nebo dokonce lepších vlastností užší oproti klasickým stavbám, zbývá tedy více podlahového prostoru. Jednoduše řečeno, víc místa pro víc přátel nebo třeba pro dětské hry.
  • Tradiční a zároveň moderní bydlení – Stavění ze dřeva je tradičním způsobem výstavby u nás v Česku i po celém světě, včetně klimaticky náročných severských zemí, Kanady apod. Kvalita dřevostaveb je prověřená staletími, v současnosti jsou zároveň moderním trendem: bydlí v nich především mladé rodiny s vysokými nároky na kvalitu bydlení i design.
  • Ekologie – Dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál a jeho zpracování není tak energeticky náročné jako jiné materiály. Navíc až stavba doslouží, lze ji šetrně a biologicky zlikvidovat, stejně jako stavební odpad – lze jím například zatopit v novém domě!

Dlouhodobě spolupracujema jako hlavní dodavatel stavebních prací se společností Relycon, s.r.o. Od založení společnosti v roce 2008 jsme získali řadu dobrých referencí u těchto zákazníků: Tesco, ALbert, Hypernova SK, KIK, Hervis Sports, H&M, Debenhams, Jena nábytek, Lidl a další.